Wiadomości
parafiazabrzeg.pl

Parafialny odpust ku czci św. Józefa poprzedziła całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a także specjalna muzyczna modlitwa: Akatyst do św. Józefa. Zaśpiewał nasz chór, któremu również patronuje św. Józef. W dniu odpustu, 1 maja, uroczystej Mszy św. przewodniczył nasz rodak: ks. kan. Andrzej Chruszcz, który w tym roku dziękuje Bogu za złoty jubileusz kapłaństwa. 
– Chcemy dziś podziękować razem z jubilatem św. Józefowi za jego wspaniałe orędownictwo i za to, że za jego wstawiennictwem możemy kierować do Pana nasze modlitwy – wskazywał proboszcz ks. kan. Krzysztof Szopa. 
Homilię wygłosił ks. Wojciech Jędrzejczyk, dawny współpracownik jubilata jako wikariusz parafii św. Barbary w Mikuszowicach. – Pan Bóg powierzył ks. Andrzejowi pełną wyzwań misję duszpasterską, która trwa już od 50 lat – mówił kaznodzieja, przypominając, że temu kapłańskiemu powołaniu wyjątkowo pracowity i pokorny patron: św. Józef. 
Delegacje parafian złożyły jubilatowi gratulacje, a ks. kan. Chruszcz dziękował wszystkim, także swoim rodzicom za ich wiarę. – Dzięki niej stoję przy ołtarzu już 50 lat – mówił.