Wiadomości
parafiazabrzeg.pl
W luksemburskim Dudelange we wrześniu 2017 r. odbył się VI Międzynarodowy Konkurs Organowy.
W grze na największych luksemburskich organach rywalizowało 49 wykonawców z 12 krajów. Polskę reprezentował zabrzeżanin Daniel Strządała oraz Jakub Plewa z Nowego Sącza, obaj związani ze środowiskiem akademickim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Dla naszych parafian to powód do dumy, bo wszyscy świetnie znają Daniela jako utalentowanego muzyka od lat uczestniczącego w życiu i modlitwie naszej parafii jako organista i dyrygent parafialnego Chóru św. Józefa, z któym nagrał już sześć płyt. Daniel Strządała ma na swoim koncie już także nagranie płyty solowej „Impresje organowe w dekanacie czechowickim”. Od września 2017 r. jest także członkiem komisji liturgicznej diecezji bielsko-żywieckiej.
Swój występ w Luksemburgu Daniel Strządała uwieńczył trzecią lokatą ex aequo, dołączając ten sukces do obszernej listy dotychczasowych osiągnięć. A nie brakowało ich w ostatnim czasie: w lipcu 2017 r. został zwycięzcą Konkursu Kompozytorskiego „Intrada katedralna” w Katowicach i jego kompozycja będzie wykonywana podczas wszystkich ważnych uroczystości w katowickiej katedrze Chrystusa Króla.
Gratulujemy!

Wywiad z Danielem Strządałą w Radiu Katowice - 29 października