Wiadomości
parafiazabrzeg.pl
W kościele parafialnym w Zabrzegu w konkursie kolęd i pastorałek wystąpiło 60 uczestników.


Dwa dni w kościele św. Józefa trwały konkursowe przesłuchania i koncerty, które można było też obserwować w Internecie.
W Zabrzegu odbył 5. Festiwal Kolędowy, organizowany przez zabrzeski Chór św. Józefa. Podczas kolędowego festiwalu zaprezentowało się 60 uczestników, a w koncertach wystąpili: Ola Nykiel, Daniel Strządała i zespół Universe, świętujący swoje 35-lecie.
Swoim patronatem wydarzenie objęli: bp Roman Pindel, senator Andrzej Kamiński i burmistrz Marian Błachut.
Werdyktem jury, któremu przewodniczyła Grażyna Krzanowska, w gronie najmłodszych solistów zwyciężyła Aleksandra Bielewicz z Komorowic, a wśród starszych wygrały ex aequo Aleksandra Borawska z Czechowic-Dziedzic i Agata Fugat z Sędziszowa.
W kategorii zespołów najwyżej oceniony został ARS z Sędziszowa, a grand prix przypadło Urszuli Żoczek, czechowiczance, która zaśpiewała kolędę własnego autorstwa.
Gratulacje składali m.in. proboszcz ks. kan. Krzysztof Szopa, senator Andrzej Kamiński, burmistrz Marian Błachut, a nad organizacją całości czuwali chórzyści z dyrygent chóru Sylwią Strządałą. Drugi dyrygent Daniel Strządała zasiadł w jury konkursu.
Zachwyciły w finale legendarne już utwory Universe: "Maleńki Jezu" czy "W taką ciszę", a Henryk Czich, lider zespołu, zachęcał, aby śpiewanie kolęd dopełnić codziennym odmawianiem różańcowej modlitwy.
- Wtedy będą prawdziwe owoce. Warto pamiętać, że o to woła Matka Boża - dodał.