Wiadomości
parafiazabrzeg.pl
W czwartek 31 maja przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej wyruszyliśmy do czterech ołtarzy z procesją Eucharystyczną.

Przeszliśmy ulicami: ks. Janoszka, ks. Londzina, wokół cmentarza i na koniec wróciliśmy do kościoła. Zatrzymaliśmy sie na modlitwę, słuchanie i rozważanie Słowa Bożego, przy czterech ołtarzach.
Pierwszy ołtarz przygotowany przez osoby należące do Róż Różańcowych stanął na kościelnym parkingu. Drugi ołtarz znajdował się przy ulicy ks. Londzina, przy domu rodziny Cięcinka, a trzeci ołtarz obok domu rodziny Profus. Ostatni ołtarz, w sąsiedztwie bramy na plac kościelny, zgodnie z tradycja przygotowali rodzice dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.
Cieszymy się, że wiele osób nie tylko zaangażowało się w przygotowanie podniosłego chrakteru uroczystości, ale przede wszystkim w uczestnictwo w procesji, która jest manifestacją naszej wiary w Chrystusa, w Jego obecność w naszym codziennym życiu.