26.09 – 03.10.2021

Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą.

Liturgiczne Obchody Tygodnia

• Poniedziałek 27.09.  Wspomnienie św. Wincentego a Paulo
  • Wtorek  28.09. Wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • Środa 29.09. Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • Czwartek  30.09. Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • Piątek  01.10.  I Piątek Miesiąca -Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
    Spowiedź rano od godz. 6.30, następnie Msza św. o godz. 7.00.
    Po południu od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Apostolatu Maryjnego, a o 17.30 modlitwa różańcowa. W tym czasie okazja do spowiedzi.
    Na adorację, Mszę św. i spotkanie zapraszamy młodzież z klas VIII przygotowującą się do Sakramentu  Bierzmowania.
    W miesiącu październiku zapraszamy parafian do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które będziemy odprawiać w kościele, przy kapliczkach i krzyżach w ciągu tygodnia o 17.30, w czwartki po Mszy św. o godz. 16.00, a w niedziele o godz. 15.30.
  • Sobota 02.10. I Sobota Miesiąca - Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
    Zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwie z okazji I Soboty Miesiąca. O godz. 7.00 modlitwa różańcowa, następnie medytacja i Msza św. w intencji osób należących do Róż Różańcowych i ich rodzin.
    Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z Komunią św. Prosimy te osoby zgłaszać u siostry Miriam w zakrystii.
    Zapraszamy młodych parafian od kl. VII wzwyż i ze szkół  średnich pragnących pogłębić przyjaźń z Jezusem na adorację i dzielenie się Słowem Bożym  w dniu Aniołów Stróżów 2.10. o godz. 18.00 do kaplicy w Domu Sióstr Elżbietanek w Zabrzegu.
    Spotkania dla Młodzieży Maryjnej będą odbywać się w piątki o godz. 18.30 w Domu Sióstr Elżbietanek w Zabrzegu.
  • W sobotę 9.10. organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki za zmarłych.
    Zapisy w zakrystii u siostry Miriam.
Przy kościele i zakrystii można nabyć Gwiazdkę Zabrzeską na miesiąc październik.
Pragniemy poinformować wszystkich parafian, że na mocy decyzji Matki Generalnej i Rady Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek przełożoną wspólnoty sióstr w Zabrzegu została Siostra Miriam Szoblik, która już od wielu lat jest naszą zakrystianką i troszczy się o wystrój naszej świątyni. Siostrze Miriam życzymy, aby Matka Najświętsza i Św. Józef  wspierali ją w owocnym pełnieniu posługi przełożonej wspólnoty sióstr.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter