23.03. - 29.03.2020

Dziś przypada 4 niedziela Wielkiego Postu zwana niedzielą Laetare czyli radości z faktu bycia pośród nas Tego, który jest Światłością oświecającą ludzkie serca.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
  1. W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to     zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu szczególnie módlmy się o szacunek dla każdego ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  2. Przeżywamy trudny czas ogłoszenia Stanu Epidemii w związku z Pandemią koronawirusa. Ks. Biskup Ordynariusz aż do Wielkanocy przedłużył dyspenzę od udziału w Niedzielnej Mszy św. Jeszcze bardziej zmobilizujmy się i ograniczmy do minimum wszelkie wyjścia i spotkania. Jako Wasi duszpasterze jesteśmy z Wami i do Waszej dyspozycji, respektując jednocześnie obowiązujące obostrzenia. Przypominamy, że w sprawowanych Mszach św. uczestniczą przede wszystkim osoby zamawiające intencję Mszy i nie więcej niż 50 osób.
    Zachęcamy do uczestniczenia w Mszach św. transmitowanych przez dostępne media.
  3. Przypominamy o rozpoczynających się w naszej diecezji rekolekcjach od 4 niedzieli Wielkiego Postu transmitowanych w diecezjalnych mediach: Radio Anioł Beskidów - 90,2 MHz oraz na stronie internetowej Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
  4. Przypominamy również, że nie będzie dodatkowych dni przedświątecznej spowiedzi. Codziennie w tygodniu sakrament pokuty sprawowany jest pół godziny przed każdą Mszą św. W tym czasie przed wieczorną Mszą św. będzie okazja do osobistej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Nie odkładajmy okazji do pojednania z Bogiem na ostatnie chwile przed Świętami.
  5. Informujemy, że zawieszono kolportaż czasopism katolickich w naszych Kościołach.
    Można je nabywać w prenumeracie do domu lub jako tzw. e-czasopismo.
Zachęcamy do modlitwy w domach i rodzinach o ustanie Pandemii Koronawirusa w naszej Ojczyźnie i na świecie.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter