11 - 18.04.2021

Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Bożego Miłosierdzia.
Pan Bóg mówi nam o tym, że jest wobec każdego człowieka pełen miłosierdzia.
Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia i jest zarazem świętem patronalnym CARITAS.
Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i nieszpory o godz. 15.00.

W piątek 16.04.
Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca odprawimy o godz. 17.30.

W sobotę 17.04.
Zapraszamy na adorację w ciszy o godz. 20.00.
Za tydzień w niedzielę 18.04. przypada Niedziela Biblijna.
W tym dniu ofiarą do puszek wspieramy działalność radia diecezjalnego "Anioł Beskidów".

Zmarł Ś.P. Ksiądz Prałat Krzysztof RYSZKA, który przez 15 lat był proboszczem w naszej parafii Św. Józefa w Zabrzegu.
W sobotę 10 kwietnia o godz. 16.00. w naszej świątyni odprawiliśmy Mszę św. modląc się wspólnie z parafianami o dar życia wiecznego dla Niego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się:
w Poniedziałek 12 kwietnia Kościół NSPJ w Bielsku-Białej.
Godz. 18.30 - Msza św. dla wiernych w Kościele parafii NSPJ
Godz. 20.00 - Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Romana Pindla dla kolegów kursowych i kapłanów pragnących modlitwą pożegnać księdza Krzysztofa (bez udziału wiernych).

we Wtorek 13 kwietnia – Kościół Św. Franciszka z Asyżu w Bielsku- Białej Wapiennicy.
Godz. 9.00, 10.30, 12.00 – Msze św. z udziałem parafian
Godz. 14.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Piotra Gregera z udziałem tylko najbliższej rodziny i gości.
W tej Mszy św. będą uczestniczyli przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej.

Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie trumny z ciałem Księdza Prałata Krzysztofa RYSZKI na miejscowy cmentarz i złożenie w grobowcu kapłanów. Polećmy Jego duszę miłosiernemu Bogu:
"Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Krzysztof, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś Świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale". Przez Chrystusa, Pana naszego.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter