26.05 – 02.06. 2019

Dzisiaj  przeżywamy  VI- tą  Niedzielę Wielkanocną . Modlimy się  w intencji naszych mam z okazji ich święta.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, które noszą nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ na modlitwę  gromadzimy się przy krzyżach. Poniedziałek 27.05. Nabożeństwo o godz. 17.30  przy krzyżu na ul. Korfantego (posesja Państwa Tomaszczyków).

Wtorek  28.05.  Nabożeństwo o godz. 17.30 przy krzyżu na ul. Do Zapory (posesja Państwa Seredyńskich).

Środa 29.05. Nabożeństwo o godz. 17.30 przy krzyżu na ul. Waryńskiego (posesja Państwa Wrzołów).

Środa  29.05.  Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z osobami należącymi do Apostolatu Maryjnego w salce na wikarówce.

Czwartek 30.05. Wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika
Patrona naszej Diecezji

Piątek  31.05. Święto Nawiedzenia NMP
W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe i rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie obchodzona w niedzielę 09.06.

Sobota 01.06. I  Sobota miesiąca  Wspomnienie św. Justyna, męczennika
W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z okazji ich święta. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać w tygodniu po mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 15.30. Z racji I Soboty miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na Nabożeństwo o godz. 7.00, które rozpoczniemy modlitwą różańcową , następnie medytacja i Msza święta. O godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z Komunią św. Prosimy zgłaszać te osoby u siostry Miriam w zakrystii.

Niedziela  02.06. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
W tym dniu odbędzie się coroczna Diecezjalna Pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę  w Skoczowie. O godz. 10.30 rozpoczęcie w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, następnie procesja  na Kaplicówkę z relikwiami Św. Jana Sarkandra i Św. Jana
Pawła II. O godz. 11.00 Uroczysta Eucharystia  pod przewodnictwem ks. Biskupa Piotra Gregera obchodzącego 30 rocznicę Święceń  Kapłańskich. Serdecznie zachęcamy do pielgrzymowania.W tym dniu modlimy się za wszystkie mamy z okazji ich święta.Dzieci z klas IV- ych w czasie Mszy św. o godz. 10.00 będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter