W Czechowicach-Dziedzicach w przeddzień 11 listopada odbyło się odsłonięcie i poświęcenie odbudowanego po prawie 80 latach pomnika, którym społeczeństwo uczciło ofiarę walczących w Legionach Józefa Piłsudskiego mieszkańców Dziedzic, Czechowic i okolicznych miejscowości.

W poniedziałek 1 października rozpoczęliśmy Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszamy w tygodniu o godz. 17.30, w czwartek po Mszy św. szkolnej, a w niedzielę o godz. 15.30.

Społeczeństwo, które nie pamięta o własnej przeszłości nie potrafi tworzyć podstaw harmonijnego współistnienia i wspólnego zaangażowania w realizację przyszłych celów – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki w orędziu wygłoszonym w TVP z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Po pięciu latach pełnienia posługi wikariusza w naszej parafii pożegnaliśmy ks. Dawida Majdaka. Pożegnalna modlitwa była okazją podziękowania za dar jego zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty.

W środę 17 października młodzież dekanatu czechowickiego w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela spotkała się na czuwaniu, odbywającym się w ramach diecezjalnej sztafety modlitewnej młodych „Support dla Synodu”.

Pielgrzymom w drodze towarzyszą rozważania na temat Ducha Świętego, a także refleksja poświęcona polskiej niepodległości. Nie zapomnieli o tym pątnicy z Czechowic-Dziedzic.