Wiadomości
parafiazabrzeg.pl
Zapraszamy do udziału w majowej pielgrzymce po Sanktuariach wschodniej Małopolski i Podkarpacia...
(5 – 6 maja 2018)

I dzień
 • wyjazd z Zabrzega we wczesnych godzinach rannych
 • Dębowiec – bazylika, Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej zwane Polskim La Salette
 • Komańcza – klasztor, miejsce więzienia Prymasa Wyszyńskiego, przejazd fragmentem Pętli Bieszczadzkiej.
 • Myczkowce - Centrum Kultury Ekumenicznej (świątynie w miniaturze - 140 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławnych oraz kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji oraz Ukrainy)
 • Ogród Biblijny - piękny i warty obejrzenia ogród gromadzący nietypową roślinność Bliskiego Wschodu, ogród podzielony jest na sekcje, które oprócz wyjątkowej roślinności, zawierają także przemyślaną i uporządkowana katechezę o biblijnej historii zbawienia
 • Kalwaria Pacławska - Franciszkańskie Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej (Matki Słuchającej) i Męki Pańskiej.
 • przejazd do Przemyśla, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych – spacer „Przemyśl by night”
II dzień
 • śniadanie
 • Leżajsk – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, zespół klasztorny bernardynów,  kościół ze słynnymi organami, możliwość wysłuchania koncertu organowego.
 • Tarnów – zwiedzanie miasta – m. in. Rynek, ratusz, kamienice miejskie, pomnik Jana Pawła II, katedra, Dom Mikołajowski, ul. Wałowa, pomnik Józefa Bema, bima, Brama Pilźnieńska, mury miejskie, ul. Krakowska, czas wolny.
 • Zabawa – Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny.
 • powrót do Zabrzega w późnych godzinach wieczornych.

Cena 295 zł obejmuje: przejazd autokarem turystycznym, bilety wstępu i ofiary za zwiedzanie w/w miejsc,  nocleg  w hotelu *** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, wi-fi, SPA) w Przemyślu, obiadokolację w pierwszym dniu wyjazdu i śniadanie w drugim, ubezpieczenie NNW.

Organizator pielgrzymki - Parafia św. Józefa oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Zabrzegu.

Zapisy - do 18 marca w zakrystii (z zaliczką 100 zł.). Bliższe informacje – tel. 691 80 00 85